Lietuvos bioetikos komitetas
Lithuanian Bioethics Committee
Į pradžią
 
English
Vertikalus meniu

 
 


 

Susitikimas-diskusija, skirta aktualiems su biomedicininių (ne vaistų) tyrimų atlikimu susijusiems klausimams aptarti

2016 m. balandžio 7 d. Lietuvos bioetikos komitetas organizavo susitikimą-diskusiją, skirtą aktualiems su biomedicininių tyrimų atlikimu susijusiems klausimams aptarti. Renginyje dalyvavo daugiau nei 40 tyrėjų, atliekančių biomedicininius tyrimus, atsakingų mokslo įstaigų ir universitetų atstovų.

Pirmoje susitikimo dalyje Lietuvos bioetikos komiteto vyriausioji specialistė Jūratė Lekstutienė pristatė Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo esminius pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2016 metų sausio 1 dienos, ir išsamiau aptarė biobankų veiklos ir biomedicininių tyrimų civilinės atsakomybės draudimo reglamentavimą bei nuostatas, susijusias su vaiko dalyvavimu biomedicininiame tyrime. Lietuvos bioetikos komiteto vyriausioji specialistė Vilma Lukaševičienė pristatė pagrindinius kompensacijos tiriamiesiems apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pasikeitimus. Lietuvos bioetikos komiteto vyriausioji specialistė Asta Čekanauskaitė aptarė pasikeitimus, susijusius su reikalavimais tyrėjams ir asmens informavimu apie biomedicininį tyrimą ir informuoto asmens sutikimo dalyvauti biomedicininiame tyrime gavimu, taip pat pristatė Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo pereinamąsias nuostatas.

Antroje susitikimo dalyje Lietuvos bioetikos komiteto vyriausioji specialistė Vilma Lukaševičienė pristatė etikos komitetams pateikiamų dokumentų pakeitimus, paaiškino dokumentų pateikimo būdus, priminė tyrėjų pareigą vykdomo tyrimo pakeitimus (pataisas) suderinti su leidimą išdavusiu etikos komitetu ir informuoti etikos komitetą apie tyrimo pabaigą. Prelegentė atkreipė dėmesį, kad tyrimo ataskaitos formą, kaip ir visas kitas dokumentų formas bei teisinius dokumentus, galima rasti Lietuvos bioetikos komiteto ir regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų interneto svetainėse.

Lietuvos bioetikos komiteto specialistai atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Dauguma klausimų buvo susiję su vaiko informavimo apie biomedicininį tyrimą ir pritarimo dalyvauti tyrime gavimo procedūra, patirtų išlaidų ir sugaišto laiko dėl dalyvavimo biomedicininiame tyrime kompensacijos mokėjimo tvarka, informuoto asmens sutikimo reikalavimo įgyvendinimu atliekant retrospektinius tyrimus, reikalavimais biobankų steigimui.

PRANEŠIMAI

Biomedicininių tyrimų reglamentavimo pasikeitimai (J. Lekstutienė, V. Lukaševičienė, A. Čekanauskaitė. Lietuvos bioetikos komitetas) 

Biomedicininių tyrimų etikos komitetams pateikiamų dokumentų pakeitimai (Lietuvos bioetikos komitetas)

 


     Paskutinis atnaujinimas: 2016-05-20 11:14:25
 
Adresas:Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel. (8 5) 212 45 65, faks. (8 5) 260 86 40
El. paštas: lbek@bioetika.sam.lt

Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys apie Lietuvos bioetikos komitetą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188710595

Į viršų 

  © Lietuvos bioetikos komitetas.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web.