Lietuvos bioetikos komitetas
Lithuanian Bioethics Committee
Į pradžią
 
English
Vertikalus meniu

 
 


 

SUSITIKIMAS SU REGIONINIŲ BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKOS KOMITETŲ NARIAIS


Vilnius

2017 m. gruodžio 6 d.

 

Renginio programa

2017 m. gruodžio 6 d. (trečiadienį) vyko Lietuvos bioetikos komiteto, Vilniaus regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto ir Kauno regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto narių susitikimas-diskusija, kuriame dalyvavo ir Vilniaus universiteto, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovai.

Susitikimo pradžioje aptartas regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų vaidmuo vertinant studentų tiriamuosius darbus. Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria etikos komitetai, sveikatos priežiūros įstaigos ir universitetai yra susijusios su poreikiu aiškiau apibrėžti skirtį tarp mokymo (edukacinio) proceso ir mokslinės veiklos (biomedicininio tyrimo), išgryninti kriterijus, kada studentų inicijuoti tyrimai jau turėtų gauti etikos komiteto leidimą, taip pat kiek asmens duomenų ir kokiomis sąlygomis studentams tiriamojo darbo tikslais gali suteikti sveikatos priežiūros įstaigos. Skirtingas suinteresuotas šalis atstovavę susitikimo dalyviai išsakė savo argumentus, aptarė susijusių teisinių dokumentų nuostatų interpretacijas, diskutavo praktines situacijas.

Antroje dalyje aptarti klinikiniai vaistinių preparatų tyrimai, kuriuos svarstant išsiskyrė Lietuvos bioetikos komiteto (LBEK) ir regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų nuomonės bei LBEK ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) nuomonės. Pastabos, dėl kurių išsiskyrė LBEK ir VVKT bei regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų nuomonės, buvo suskirstytos į tris pagrindines grupes:

  • Tyrimo mokslinis/praktinis pagrįstumas;
  • Standartinio gydymo netekimas (netinkamas kontrolinės grupės gydymo pasirinkimas; placebo grupė);
  • Vaistinio preparato ikiklinikinių tyrimų rezultatų stoka.

Taip pat susitikimo metu buvo aptarti Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo pakeitimai, susiję su ES Klinikinių vaistinių preparatų tyrimų reglamento įgyvendinimu, bei kiti aktualūs klausimai.


     Paskutinis atnaujinimas: 2018-01-08 13:37:25
 
Adresas:Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel. (8 5) 212 45 65, faks. (8 5) 260 86 40
El. paštas: lbek@bioetika.sam.lt

Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys apie Lietuvos bioetikos komitetą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188710595

Į viršų 

  © Lietuvos bioetikos komitetas.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web.