Lietuvos bioetikos komitetas
Lithuanian Bioethics Committee
Į pradžią
 
English
Vertikalus meniu

 
 


 

SEMINARAS – DISKUSIJA SU REGIONINIŲ BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKOS KOMITETŲ ATSTOVAIS

2016 m. kovo 2 d. vyko Lietuvos bioetikos komiteto, Vilniaus bei Kauno regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų narių seminaras-diskusija.

Pagrindine šio susitikimo tema tapo pasikeitimai, susiję su naujos redakcijos Lietuvos Respublikos biomedicininių tyrimų etikos įstatymo įsigaliojimu nuo 2016 m. sausio 1 d. Susitikimo metu aptarti tyrimo užsakovų ir tyrėjų dažniausiai keliami klausimai, susiję su naujos redakcijos įstatymo įsigaliojimu: pateikiamų dokumentų kalba; biomedicininių tyrimų su medicinos priemone dokumentų vertinimo, išlaidų tiriamiesiems atlyginimo tvarkos pasikeitimai; pereinamosios įstatymo nuostatos; tiriamojo ir tiriamojo atstovų sutikimo gavimo, sutikimo atšaukimo klausimai; nauji reikalavimai Informuoto asmens sutikimo formai ir tyrėjų kvalifikacijai.

Taip pat aptarti Lietuvos bioetikos komiteto 2016 m. organizuojami renginiai: 2016 m. kovo 15 d. vyksiantis seminaras su klinikinių vaistinių preparatų tyrimų užsakovais; 2016 m. balandžio 7d. seminaras su biomedicininius tyrimus vykdančias tyrėjais ir tyrimo užsakovais ir susitikimas su Lietuvos bioetikos komiteto ir regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų nariais.

Šiais reguliariai organizuojamais susitikimais siekiama formuoti vieningą etikos komitetų praktiką biomedicininių tyrimų etinio vertinimo ir priežiūros srityje.

Primename, kad regioniniai biomedicininių tyrimų etikos komitetai išduoda leidimus atlikti biomedicininius tyrimus, kuriuos planuojama atlikti tyrimo centruose, esančiuose vieno regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto veiklai priskirtoje teritorijoje bei teikia išvadas dėl klinikinių vaistinių preparatų tyrimų, kuriuos planuojama atlikti atitinkamo regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto veiklai priskirtoje teritorijoje.

Daugiau informacijos apie Kauno regioninį biomedicininių tyrimų etikos komitetą

Daugiau informacijos apie Vilniaus regioninį biomedicininių tyrimų etikos komitetą


     Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-29 15:36:45
 
Adresas:Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel. (8 5) 212 45 65, faks. (8 5) 260 86 40
El. paštas: lbek@bioetika.sam.lt

Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys apie Lietuvos bioetikos komitetą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188710595

Į viršų 

  © Lietuvos bioetikos komitetas.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web.