Lietuvos bioetikos komitetas
Lithuanian Bioethics Committee
Į pradžią
 
English
Vertikalus meniu

 
 


 

KAIP SUŽINOTI, KOKIE DRAUDIKAI VYKDO PAGRINDINIŲ TYRĖJŲ IR BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ UŽSAKOVŲ CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS PRIVALOMOJO DRAUDIMO VEIKLĄ?

Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo 12 straipsnio 2 dalis įpareigoja biomedicininio tyrimo užsakovą ir pagrindinį tyrėją atliekant klinikinį vaistinio preparato tyrimą arba bet kurį kitą biomedicininį tyrimą, kuriame dalyvaujančiam asmeniui biomedicininio tyrimo tikslais taikomi intervenciniai tyrimo metodai kelia riziką tiriamojo sveikatai, drausti savo civilinę atsakomybę dėl tiriamajam biomedicininio tyrimo metu galinčios atsirasti žalos sudarant biomedicininio tyrimo užsakovo ir pagrindinio tyrėjų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartis su draudikais, teisės aktų nustatyta tvarka turinčiais teisę vykdyti biomedicininio tyrimo užsakovo ir pagrindinio tyrėjo civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą.

Pagal Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo 3 straipsnį, Lietuvos Respublikoje draudimo veiklą turi teisę vykdyti:

1) Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įsteigtos draudimo įmonės: akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės ir Europos bendrovės (Societas Europaea), gavusios draudimo veiklos licenciją.

Atkreipiame dėmesį, kad licencija suteikia teisę vykdyti privalomojo draudimo rizikų draudimo veiklą tik tuo atveju, kai apie tai atskirai pažymėta pačioje licencijoje, todėl licencijoje turi būti nurodyta, kad draudimo įmonė turi teisę vykdyti pagrindinių tyrėjų ir biomedicininių tyrimų užsakovų civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą.

2) kitų Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių draudimo įmonės, įgyvendinančios įsisteigimo teisę ir (ar) teisę teikti draudimo ar perdraudimo, draudimo ar perdraudimo tarpininkavimo paslaugas.

Kitų EEE valstybių draudimo įmonės, įgyvendinančios įsisteigimo teisę ir (ar) teisę teikti draudimo ar perdraudimo, draudimo ar perdraudimo tarpininkavimo paslaugas turi teisę drausti biomedicininio tyrimo užsakovo ir pagrindinio tyrėjo civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, jei turi teisę vykdyti bendrosios civilinės atsakomybės draudimo veiklą Lietuvoje.

3) Lietuvos Respublikoje įsteigti trečiųjų valstybių draudimo įmonių filialai, gavę leidimus filialo draudimo veiklai.

Šiuo metu nei vienas užsienio draudimo įmonės filialas nėra gavęs leidimo filialo veiklai Lietuvos Respublikoje.

Draudimo įmonių sąrašą ir draudimo veiklos licencijas galima rasti Lietuvos banko interneto svetainėje:  

https://www.lb.lt/lt/finansu-rinku-dalyviai?ff=1&market=2

 


     Paskutinis atnaujinimas: 2019-05-22 14:17:14
 
Adresas:Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel. (8 5) 212 45 65, faks. (8 5) 260 86 40
El. paštas: lbek@bioetika.sam.lt

Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys apie Lietuvos bioetikos komitetą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188710595

Į viršų 

  © Lietuvos bioetikos komitetas.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web.