Lietuvos bioetikos komitetas
Lithuanian Bioethics Committee
Į pradžią
 
English
Vertikalus meniu

 
 


 
SEMINARAS - DISKUSIJA SU REGIONINIŲ BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKOS KOMITETŲ NARIAIS


2013 m. spalio 25 d. vykusiame Lietuvos bioetikos komiteto organizuotame seminare – diskusijoje dalyvavę Lietuvos bioetikos komiteto ir Vilniaus bei Kauno regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų nariai aptarė probleminius komitetų veiklos klausimus, dalijosi patirtimi vykdant biomedicininių tyrimų etinį vertinimą ir šių tyrimų etinę priežiūrą. 

Tai jau antrasis Lietuvos bioetikos komiteto ir regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų susitikimas. Šių susitikimų metu aptariami probleminiai klinikinių vaistinių preparatų tyrimų etinio vertinimo aspektai, dažniausiai pasitaikantys klausimai ir pastabos bei apibendrinami regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų ir Lietuvos bioetikos komiteto priimti sprendimai dėl klinikinių vaistinių preparatų tyrimų.
 
Antroji susitikimo dalis šiemet buvo skirta biomedicininių tyrimų planinių patikrinimų praktikai aptarti, nes nuo 2013 m. regioniniai biomedicininių tyrimų etikos komitetai, vykdydami biomedicininių tyrimų etinę priežiūrą, atlieka planinius biomedicininių tyrimų patikrinimus. 
 
Seminare taip pat diskutuota regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų darbe keliamais klausimais: aptarta studentų atliekamų tyrimų, kaip mokymo proceso, ir biomedicininių tyrimų skirtis; tyrėjų keliamas klausimas dėl rinkliavos už biomedicininių tyrimų etinį vertinimą; tyrimo užsakovo ir pagrindinio tyrėjo privalomojo civilinės atsakomybės draudimo reikalavimo praktinis įgyvendinimas; Biomedicininio tyrimo etinio vertinimo anketos ir kitų dokumentų pildymas; kiti aktualūs klausimai.
 
Regioninių biomedicininių tyrimų etikos komitetų nariai dalijosi patirtimi, kaip būtų galima efektyviau informuoti tyrėjus apie jų pareigą pranešti etikos komitetams apie biomedicininių tyrimų dokumentų pakeitimus, taip pat pateikti pranešimą apie tyrimo pabaigą bei tyrimo ataskaitos santrauką. Nutarta parengti biomedicininio tyrimo vykdymo ataskaitos santraukos formą.
 
Primename, kad regioniniai biomedicininių tyrimų etikos komitetai išduoda leidimus atlikti biomedicininius tyrimus, kuriuos planuojama atlikti tyrimo centruose, esančiuose vieno regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto veiklai priskirtoje teritorijoje bei teikia išvadas dėl klinikinių vaistinių preparatų tyrimų, kuriuos planuojama atlikti atitinkamo regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto veiklai priskirtoje teritorijoje.
 
 


     Paskutinis atnaujinimas: 2013-11-12 17:23:05
 
Adresas:Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel. (8 5) 212 45 65, faks. (8 5) 260 86 40
El. paštas: lbek@bioetika.sam.lt

Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys apie Lietuvos bioetikos komitetą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188710595

Į viršų 

  © Lietuvos bioetikos komitetas.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web.