Lietuvos bioetikos komitetas
Lithuanian Bioethics Committee
Į pradžią
 
English
Vertikalus meniu

 
 


 

SUSITIKIMAS-DISKUSIJA "KAIP PASKATINTI MEDIKUS DALYVAUTI KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO RENGINIUOSE, KURIUOSE TEIKIAMOS ŽINIOS IR ĮGŪDŽIAI, SVARBŪS GERAM BENDRAVIMUI SU PACIENTAIS IR KOLEGOMIS?"

2016 m. spalio 18 d. Lietuvos bioetikos komitetas organizavo diskusiją „Kaip paskatinti medikus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose, kuriuose teikiamos žinios ir įgūdžiai, svarbūs geram bendravimui su pacientais ir kolegomis?“. Renginyje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos, Medicinos studentų, rezidentų ir jaunųjų gydytojų forumo, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro, LSMU Podiplominių studijų centro bei VšĮ Šeškinės poliklinikos atstovai.
Pirmoje renginio dalyje buvo skaitomi dalyvių pranešimai. Lietuvos bioetikos komiteto vyriausioji specialistė Asta Čekanauskaitė pristatė pranešimą, kuriame aptarė Lietuvos bioetikos komiteto vykdytos apžvalgos, susijusios su sveikatos priežiūros specialistų ikidiplominių ir podiplominių studijų metu įgyjamomis bendravimo žiniomis, išvadas. Apibendrinus apžvalgos rezultatus nustatyta, kad sveikatos priežiūros specialistams trūksta su komunikacija susijusių žinių ir įgūdžių, be to, kad su bendravimu susijusiuose mokymuose dažniau dalyvauja slaugytojai nei gydytojai.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Podiplominių studijų centro prodekanas A. Gelžinis apžvelgė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto organizuojamas bendrųjų kompetencijų ugdymo programas ir kursus. Pranešimo pabaigoje pranešėjas pateikė kelias rekomendacijas, kaip būtų galima gerinti sveikatos priežiūros specialistų kompetenciją bendravimo su kolegomis ir pacientais srityje.

Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiosios specialistės Nijolės Bielinienės pranešime „Sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos tobulinimo aktualijos“ išryškėjusi svarbiausia informacija yra tokia, kad sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos tobulinimas, pačių sveikatos priežiūros specialistų nuomone, yra tikslingas.

Antroje renginio dalyje vyko aktyvi diskusija, kurioje, apibendrinant dalyvių panešimuose pateiktą informaciją ir asmeninę patirtį, buvo pasiūlyta įvairių būdų, galimai padėsiančių sveikatos priežiūros specialistams dalyvauti renginiuose, kuriuose būtų gerinamos jų bendravimo su pacientais ir kolegomis žinios ir įgūdžiai. Medicinos studentų, rezidentų ir jaunųjų gydytojų forumo bei Jaunųjų gydytojų asociacijos atstovų  nuomone, medicinos studentai ir rezidentai gauna pakankamai žinių, susijusių su bendravimu su pacientais, tačiau neturi sąlygų joms pritaikyti dėl didelių darbo krūvių ir dėstančių gydytojų pavyzdžio nebuvimo. Dalyviai pastebėjo, kad siekiant paskatinti sveikatos priežiūros specialistų lankymąsi komunikacijos tobulinimo renginiuose ir seminaruose, pirmiausia suinteresuota savo darbuotojų kvalifikacijos kėlimu turėtų būti pati sveikatos priežiūros įstaiga. Taip pat buvo akcentuota tai, kad svarbu yra ne tik medikų komunikacijos, bet būtent jų bendrųjų/asmeninių kompetencijų ugdymas. Tokiu būdu medikas tobulėtų kaip asmenybė visapusiškai, įskaitant ir jo bendravimo su pacientais ir kolegomis įgūdžius.


     Paskutinis atnaujinimas: 2017-01-25 11:11:06
 
Adresas:Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel. (8 5) 212 45 65, faks. (8 5) 260 86 40
El. paštas: lbek@bioetika.sam.lt

Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys apie Lietuvos bioetikos komitetą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188710595

Į viršų 

  © Lietuvos bioetikos komitetas.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web.