Lietuvos bioetikos komitetas
Lithuanian Bioethics Committee
Į pradžią
 
English
Vertikalus meniu

 
 


 

MOKOMASIS SEMINARAS

"BIOMEDICININIŲ TYRIMŲ ETIKA IR TEISĖ"


2017-11-08, Kaunas


    2017 m. lapkričio 8 d. Lietuvos bioetikos komitetas kartu su Lietuvos sveiktos mokslų universitetu bei Kauno regioniniu biomedicininių tyrimų etikos komitetu organizavo mokomąjį seminarą „Biomedicininių tyrimų etika ir teisė“.
    Tai – ketvirtas tokio pobūdžio seminaras Lietuvoje, skirtas sveikatos priežiūros specialistams (gydytojams, slaugytojams, visuomenės sveikatos specialistams), mokslininkams, doktorantams, planuojantiems atlikti ar jau atliekantiems biomedicininį tyrimą. Seminaro trukmė ir programa adaptuota atsižvelgiant į konkrečios auditorijos poreikius.
    Mokomojo seminaro tikslas – suteikti seminaro dalyviams biomedicininių tyrimų etikos ir teisės žinių, diskutuoti biomedicininių tyrimų etines, teisines ir praktines problemas bei jų sprendimo būdus, pasitelkiant interaktyvius mokymo metodus ugdyti dalyvių biomedicininių tyrimų etinių ir teisinių problemų identifikavimo ir sprendimo gebėjimus.
    Renginyje dalyvavo 74 skirtingų specialybių gydytojai, kiti sveikatos priežiūros specialistai, taip pat kitų biomedicinos sričių mokslininkai, atliekantys arba planuojantys atlikti biomedicininius tyrimus, Kauno regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto atstovai.
    Vyriausioji specialistė Vilma Lukaševičienė pristatė tyrimų su žmonėmis etikos kodeksų raidą, apžvelgė biomedicininių tyrimų teisinį reglamentavimą ir Lietuvos aktualijas, taip pat analizavo biomedicininio tyrimo sampratos konceptualines problemas (kuo biomedicininis tyrimas skiriasi nuo kitų veiklų – audito, mokymo proceso, atvejų publikavimo) ir jos praktines implikacijas. Komiteto vyriausioji specialistė dr. Asta Čekanauskaitė pristatė biomedicininių tyrimų etikos principų analizę, aiškino jų reikšmę bei aptarė praktinio taikymo ypatumus, referuodama į teisinį atitinkamų sričių reguliavimą Lietuvoje.
    Kauno regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto vyriausioji specialistė Aurelija Radzevičienė paaiškino Lietuvos biomedicininių tyrimų etikos komitetų sistemos ypatumus, reikalavimus, keliamus dokumentams, kurie pateikiami norint gauti leidimą atlikti ir atliekant tyrimą.
     Dalis seminaro buvo skirta konkretiems dalyvių klausimams, kurių didžioji dalis buvo susijusi su tiriamųjų konfidencialumo užtikrinimui, tyrimams su biologine medžiaga, biomedicininio tyrimų apibrėžimas bei skirtis nuo kitų veiklų;
     Diskusijos su seminaro dalyviais, taip pat dalyvių pateikti atsakymai į seminaro vertinimo anketos klausimus patvirtino tokių mokomųjų seminarų poreikį, todėl panašius renginius Lietuvos bioetikos komitetas numato organizuoti ir ateityje.

Renginio programa


     Paskutinis atnaujinimas: 2017-12-05 10:42:12
 
Adresas:Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel. (8 5) 212 45 65, faks. (8 5) 260 86 40
El. paštas: lbek@bioetika.sam.lt

Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys apie Lietuvos bioetikos komitetą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188710595

Į viršų 

  © Lietuvos bioetikos komitetas.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web.